CHARITNÍ  ŠATNÍK (harmonogram Svozu pro charitní šatník zde)

 

Provozuje:  Farní charita Česká Lípa 
Adresa:   

Dubická 992, Česká Lípa 

Purkyňova 227, Nový Bor

Telefon: 487 829 874 
Odpovědná osoba:  Irena Hrnčířová 
 

            Tento projekt zahájil svou činnost v prosinci 2007. V roce 2009 se šatník přestěhoval do větších prostor, Dubická čp. 992, ve kterém poskytuje sociálně slabým klientům nejen ošacení, ale například i obuv, školní brašny, nádobí, hračky, kočárky, knížky a další věci.

            Šatník slouží potřebným každý všední den, vyjma úterý, a to od 7.30 do 14.00 hodin. Klienti, kteří mají poukázku k bezplatnému odběru ošacení ze sociálního odboru MÚ, Obecního úřadu nebo od vedoucí Domu Jonáš, za odebrané věci neplatí. Bezplatně je klientům zboží vydáváno maximálně jedenkrát za tři měsíce, a to pouze 1 ks od jednoho druhu ošacení na osobu. Pro ostatní klienty platí symbolické ceny dle platného ceníku. Vybrané finanční prostředky slouží k částečnému pokrytí provozních nákladů šatníku.

            Šatník je zásobován z laskavých darů našich spoluobčanů. V loňském roce využilo služeb šatníku 3 543 klientů. Přicházeli k nám potřební nejen z České Lípy, ale také z Nového Boru a přilehlých obcí. Významně také pomáhal obětem povodní.

 

 Provozní doba Charitní šatník Česká Lípa  
 Pondělí 7:30 - 14:00 
 Úterý Z A V Ř E N O 
 Středa 7:30 - 14:00  
 Čtvrtek 10:00 - 16:00 
 Pátek 7:30 - 14:00

 

Provozní doba Charitní šatník Nový Bor  
 Pondělí 7:30 - 14:00 
 Úterý Z A V Ř E N O 
 Středa 7:30 - 14:00  
 Čtvrtek 11:00 - 17:00 
 Pátek 7:30 - 14:00

Prostory:   Dvě místnosti se sociálním zázemím.

Vybavení:  Kabinka k vyzkoušení ošacení, stojací věšáky a regály.

Sortiment: Ošacení a obuv, kočárky, vybavení domácnosti (drobný nábytek, elektronika, nádobí) apod.

Způsob přijímání darů: Uvítáme zejména pánské, dámské a dětské oblečení všeho druhu, přinést můžete také obuv. Prosíme dárce, aby všechny oděvy před odevzdáním do Charitního šatníku vyprali a také zvážili, zda jsou ještě použitelné. Obuv přijímáme čistou a opravenou.

Charitní šatník shromažďuje také dary v podobě vyřazeného vybavení pro domácnost (skříně, postele, kuchyňské linky) a funkční elektrospotřebiče: ledničky, pračky, žehličky, světla, radiopřijímače, přehrávače, apod. - předání těchto darů je potřeba osobně nebo telefonicky domluvit s pracovníky Farní charity.
Všechny dary přijímáme od dárců v azylovém domě Jonáš, (nejlépe v denní době) jakýkoliv den na adrese Dubická 2189 nebo přímo v Šatníku v jeho otevírací době.

Způsob vydávání: Vybrané ošacení (obuv, vybavení pro domácnost atd.) se vydává v otevíracích hodinách. Ošacení a další věci si klienti vybírají podle svých potřeb.

Obsluha šatníku: Pracovnice charitního šatníku.

Oblast působnosti: Uživatelé služeb azylového domu Jonáš, klienti z České Lípy, Nového Boru a přilehlých obcí a klienti v Zařízení pro zajištění cizinců v Bělé-Jezové.

 

Stáhněte si ceník

 

Podpořte nás