Dětská herna ve stylu dřevěného městečka
17. září 2020 Provoz 13

Dětská herna ve stylu dřevěného městečka

Truhlářská dílna a interiérové studio, sociální podnik Farní charity Česká Lípa Provoz 13 má za sebou velkou zakázku, návrh a realizaci interiéru terapeutické místnosti pro děti ve Středisku výchovné péče ve Frýdlantu v Čechách.

Domky, nejvýraznější prvky celé místnosti, stejně jako celý design místnosti, navrhla designérka Provozu 13 Lenka Srbková s akcentem na dětskou kreativitu a přímo pro potřeby terapeutické místnosti. Ta musí nabízet nejen různá zákoutí pro hru, ale také prostory pro tvoření a odpočinek, ale i praktické úložné prostory. Nábytek byl vyráběn z přírodních materiálů s použitím zdravotně nezávadných barev. Obrovskou výhodou tohoto druhu nábytku je, že se dokonale přizpůsobí potřebám zákazníka, dítěte i prostoru. 

„Děkujeme týmu Provoz 13 za návrh a realizaci nábytku do terapeutické místnosti pro děti do Střediska výchovné péče Frýdlant. Ceníme si vstřícnosti, ochoty a dobrých nápadů, které zároveň respektují způsob naší práce. Klientům se nový nábytek moc líbí, děti využívají zakomponované herní prvky, které jim pomáhají zapomenout na starosti, s nimiž k nám přicházejí. Oceňujeme i snahu vyhovět i našim časovým možnostem s termínem montáže. V případě, že budeme potřebovat doplnit vybavení originálním a na míru vyrobeným kouskem, s radostí se na Provoz 13 obrátíme znovu.“ 

tým pracovníků SVP Frýdlant

Provoz 13, který je zřízen v prostorách bývalého prestižního 13. provozu novoborského Crystalexu, kde sídlila ruční výroba a rodily se ty nejkrásnější kousky skla, je právě stěžejní částí sociálního podniku Dáme věcem další šanci!, který realizuje Farní charita Česká Lípa díky finančním prostředkům Evropské unie. Název Provoz 13 navazuje na odkaz kdysi slavné dílny a na genia loci tohoto místa. 

Jedním z cílů Provozu 13 je maximalizovat druhotné využití nábytku, který jejich majitelé nechtějí či je považují za odpad, ale především dát smysluplnou práci zdravotně hendikepovaným osobám a vytvořit pro ně bezpečné pracovní zázemí v jejich oboru. Zároveň vám dát možnost pořídit si nápadité a zajímavé kusy nábytku od profesionálů nebo si nechat navrhnout a vyrobit celý interiér. 

Více o sociálním podniku na webu www.provoz13.cz.

Mgr. Jiří Gottlieber

Mgr. Jiří Gottlieber

mediální koordinátor Farní charity Česká Lípa
Tel.: 487 829 871 E-mail: 2hGD27980km%C47%Yekmb