Radost a masopustní veselí do centra města

V neděli 11. února se odehrálo na Škroupově náměstí v České Lípě již popáté Masopustní veselí Farní charity Česká Lípa.

Program chladného únorového odpoledne začal hodinu po poledni vystoupením českolipské kapely Čekautárium, početného tělesa, které v repertoáru střídá Jede, jede poštovský panáček s Mezi horami, dětské písničky se známými šlágry ze známých barevných zpěvníků Já, písnička.

V průběhu koncertu se plnilo náměstí lidmi, kteří se těšili na průvod. Průvod poté vyšel na náměstí T. G. Masaryka, kde paní místostarostka předala průvodu klíč od města.

Početný dav, kterému by akorát jako každý rok slušelo o něco více masek, šel za nebývalého veselí přes Jindřicha z Lipé k Andy na náměstí Dr. E. Beneše a zpět na Škroupovo náměstí, kde pokračoval program pohádkou Divadla Krabice Teplice a hudbou tria Máňa.

“Srdečně děkujeme kavárně Kocour za opětovné propůjčení terasy, která plnila úlohu pódia, stejně tak Zdeňku Rydygrovi ze Zákup za zapůjčení masek, spolku Progres za zajištění sezení pro dětské diváky i všem účinkujícím, technické podpoře, fotografovi Štěpánu Kňákalovi a divákům, kteří přijali naše pozvání,” dodal jménem Farní charity Česká Lípa organizátor Jiří Gottlieber.

A pokud v grantovém řízení vše dobře dopadne, děkujeme i městu Česká Lípa za finanční podporu. Za rok na viděnou.

 

Tříkrálová sbírka 2020
Podpořte nás