V potravinové sbírce se vybralo 64 krabic potravin

Již počtvrté se Farní charita Česká Lípa zapojila do Národní potravinové sbírky, ve které mají dárci během jednoho dne možnost nakoupit ve vybraných marketech libovolný nákup trvanlivých potravin pro sociálně znevýhodněné spoluobčany.

V České Lípě se počet darovaného zboží rok od roku zvyšuje. Letošní rok se v českolipském hypermarketu Albert vybralo 64 banánových krabic zboží, oproti loňským 54.

„Myslím si, že si na tento projekt lidé zvykli. I když mohou dát třeba jen trochu, dělají to rádi a my jsme za to moc vděční,“ řekla pro Českolipský deník Pavla Bratršovská z českolipské Farní charity.

Během dne se v pozici dobrovolníků vystřídalo na 20 lidí z řad zaměstnanců FCH CL i z řad veřejnosti. Ti evidovali darované nákupy, které byly v mnohdy dechberoucí hodnotě.

„Máme jednoho megadárce, neznáme ani jeho jméno, který nám každý rok nechává  nákup nejméně za pět tisíc korun. V sobotu daroval věci dokonce za sedm tisíc korun," dodala Bratršovská.

Farní charita Česká Lípa tímto srdečně děkuje všem dárcům, kteří se 10. listopadu zapojili do celonárodní sbírky, z níž potraviny poputují ke klientům azylových domů a k dalším sociálně znevýhodněným lidem z Českolipska.

Tříkrálová sbírka 2020
Podpořte nás