Provoz 13 – Dáme věcem další šanci!

Provoz 13 proměna

Provoz 13 Farní charity Česká Lípa sídlí ve Wolkerově ulici č.p. 386 a nabízí výrobu nábytku, jak z nových materiálů, tak i ze zdánlivě starých nepoužívaných kusů. Kromě toho také renovuje starý nábytek a díky vedoucí provozu, designérce Lence Srbkové navrhuje a kompletně realizuje interiéry domů, bytů či kanceláří. V neposlední řadě Provoz 13 poskytuje lidem v tíživé životní situaci také nábytkovou banku

Nový nábytek, renovace i návrhy a realizace interiérů 

Provoz 13 má za jeden rok existence ve svém portfoliu kompletní návrh a realizaci interiéru firemní kanceláře, dětského pokoje, mnoho renovovaného nábytku i originální designové kusy pro kohokoli. Nejaktuálnější předanou zakázkou je kompletní realizace terapeutické místnosti pro děti ve Středisku výchovné péče ve Frýdlantu v Čechách či relaxačních koutů pro Gymnázium Česká Lípa.

„Naši zákazníci oceňují nejen originalitu, ale i fakt, že jsme sociální podnik, a tak spoluprací s námi pomáhají zdravotně znevýhodněným lidem, kteří u nás také pracují, a zároveň se chovají zodpovědně k přírodě a životnímu prostředí,“ říká vedoucí provozu a designérka Lenka Srbková. 

Logo OPZ barevné

Název programu: Operační program Zaměstnanost 
Název projektu: Dáme věcem další šanci! 
Registrační číslo projektu: CZ.03.2.60/0.0/0.0/17_129/0011788 
Doba realizace projektu: 1.6.2019 – 31.5.2021 

Sociální podnik 

Provoz 13, který je zřízen v prostorách bývalého prestižního 13. provozu novoborského Crystalexu, kde sídlila ruční výroba a rodily se ty nejkrásnější kousky skla, je právě stěžejní částí sociálního podniku Dáme věcem další šanci!, který realizuje Farní charita Česká Lípa díky finančním prostředkům Evropské unie. Název Provoz 13 navazuje na odkaz kdysi slavné dílny a na genia loci tohoto místa. 

Jedním z cílů Provozu 13 je maximalizovat druhotné využití nábytku, který jejich majitelé nechtějí či je považují za odpad, ale především dát smysluplnou práci zdravotně hendikepovaným osobám a vytvořit pro ně bezpečné pracovní zázemí v jejich oboru. Zároveň vám dát možnost pořídit si nápadité a zajímavé kusy nábytku od profesionálů nebo si nechat navrhnout a vyrobit celý interiér. 

Využití zdánlivě nepotřebných věcí 

Mnoho věcí v Provozu 13 je vyráběno právě z darů a z nepotřebného nábytku, pro který už v domácnosti není využití. Výhodou Provozu 13 je, že dárci mají možnost dále sledovat, jak byl jejich nábytek využit a jaký je jeho další osud.  

FkBTQq

Nábytková banka

Součástí sociálního podniku je také nábytková banka, v níž seženete dary od dárců v původním stavu, opravené či také renovované. Více na stránkách provoz13.cz nebo na pravidelně aktualizovaném profilu Dáme věcem další šanci na Sbazar.cz.

Kompletní informace s bohatou fotogalerií naleznete na www.provoz13.cz

Lenka Srbková

Tel.: 776 780 282
vedoucí sociálního podniku Dáme věcem další šanci!

Marie Černá

Tel.: 608 919 271
koordinátorka pro komunikaci s dárci projektu Dáme věcem další šanci a Provoz 13