Jarní Sbírka potravin v České Lípě pomohla

V sobotu 18. 5. se po celé republice konala pod názvem Sbírka potravin dobrovolnická a dárcovská akce, která má za cíl pomoci sociálně slabým lidem s nedostatkem jídla. Nejinak tomu bylo i v České Lípě, kde akce probíhala pod hlavičkou Dobrovolnického centra Farní charity Česká Lípa

V průběhu celého dne se u pultu za pokladnami hypermarketu Albert vystřídalo 20 dobrovolníků, kteří vybírali a zapisovali darované konzervy, oleje, instantní jídla, mléka či piškoty. Celkem dárci poskytli do fondu Potravinové banky Liberec 27 krabic trvanlivých potravin.

„Vážíme si všech dárců i dobrovolníků, kteří přišli pomoci i přes pěkné víkendové počasí. Někteří lidé dokonce přišli vyloženě kvůli darování potravin. Všem patří velké a srdečné díky a obdiv,“ řekla koordinátorka českolipské sbírky Pavla Bratršovská z Farní charity Česká Lípa.

Potraviny nyní putují do prostorově a hygienicky uzpůsobeného skladu potravin, aby byly v následujících měsích distribuovány do azylových zařízení Farní charity Česká Lípa a do konkrétních rodin klientů podle aktuálních požadavků.

Příští Sbírka potravin je plánovaná na podzim letošního roku. Sledujte www.sbirkapotravin.cz a nic vám neunikne.

Tříkrálová sbírka 2020
Podpořte nás