Ubytovna pro lidi v nouzi - Dobranov

Ubytovna pro lidi v nouzi - Dobranov

Od 1. listopadu 2010 provozuje Farní charita Česká Lípa Ubytovnu pro lidi v nouzi, která se nachází v České Lípě - Dobranov 120.

UBYTOVNA  PRO  LIDI  V NOUZI

            Od 1. listopadu 2010 provozuje Farní charita Česká Lípa Ubytovnu pro lidi v nouzi, která se nachází v České Lípě - Dobranov.  Ubytovna poskytuje střechu nad hlavou celým rodinám s dětmi nebo matkám s dětmi, případně i jednotlivcům, které tíží bytová tíseň, a to na neomezeně dlouhou dobu. Ve dvoupatrové Ubytovně s deseti pokoji, se nachází společné sociální zařízení (WC, umyvadla), automatem řízené sprchy zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy, prádelna se dvěma pračkami a dvě standardně vybavené kuchyňky (sporák, kuchyňská linka).

Svépomocí neustále zkvalitňujeme ubytovací podmínky pro klienty. V současné době máme, až na dva pokoje, obsazeno. Rovněž jsme navázali spolupráci s odborem Státní sociální podpory – oddělení hmotné nouze v České Lípě a v Doksech.

Do budoucna bychom chtěli v Ubytovně zřídit víceúčelovou hernu, která by malým dětem sloužila ke společným hrám a větším pak na doučování a k různým  volnočasovým aktivitám. Co nám momentálně dělá starost, je umístění dětí klientů v místní mateřské škole, která je plně obsazená a děti si musí klienti vozit do školek v České Lípě.

Zdroj: Zdeňka Čermáková – Farní charita Česká Lípa

 

Tříkrálová sbírka 2020
Podpořte nás