Všechny aktuální informace naleznete v sekci Články

Prosím, pro zobrazení aktuálního dění ve Farní charitě Česká Lípa klikněte na sekci Články v levé liště či přímo zde. Informace v podobě Zpravodajů FCH CL ve formátu .pdf naleznete na zde. Výroční zprávy o činnosti organizace pak naleznete zde. Přejeme pěkný den.

Sociální farma Velenice shání hospodáře

Sociální farma s.r.o. ve Velenicích 48 shání hospodáře

 
Požadavky:
 
  • vzdělání zemědělského směru s praxí v oboru minimálně 10 let
  • řidičský průkaz skupiny B, T

 

Nabízíme:

  • práci v příjemném prostředí malé farmy s chovem dobytka a drůbeže a s pěstováním zeleniny
  • hlavní pracovní poměr
  • možnost ubytování celé rodiny v usedlosti, která je součástí farmy 

 

V případě zájmu volejte na 487 829 874

 

Charita pokřtila první číslo zpravodaje

Od února 2015 vydává Farní charita Česká Lípa vlastním nákladem 200 ks tzv. Zpravodaj Farní charity Česká Lípa, kde naleznete informace a aktutality z projektů FCH CL, které se udály v posledním měsíci. 

Zpravodaj je však možné číst i v elektronické podobě. Naleznete jej ve formátu pdf pod tímto odkazem. Ten vás přesměruje do horního menu na hlavní stránce, kde je odkaz pojmenován jako Zpravodaj 2015.

Co budou dělat pěstouni o jarních prázdninách?

Centrum pro pěstounské rodiny pro vás nachystalo jednodenní prázdninovou akci.

Na adrese Farní charity Česká Lípa v Dubické 2189 v České Lípě v Centru pro pěstounské rodiny
bude 3. 2. 2015 v 9:15 sraz. Děti s pracovníky centra vyrazí na exkurzi do hasičské zbrojnice v České Lípě, prohlédnou si hasičské vozy, jiné techniky, prostor, seznámí se s průběhem zásahu. Poté navštíví bazén s možností vířivé kouple, skluzavky a divoké řeky. Oběd bude v oblíbené pizzerii.

Děti si mají za úkol vzít plavky, ručník a šampon. Vstupné a oběd se uhradí z příspěvků pro pěstouny. Je nutné potvrdit účast na telefonu 774 116 421 do 30. 1. 2015. Těšíme se na vás.

Plakát jarních prázdnin v Centru

Darujte nádobí pro Azylový dům Jonáš

Kuchyně Azylového domu Jonáš v České Lípě i Novém Boru, stejně tak i Charitní šatníky v obou městech hlásí, že srdečně poděkují každému, kdo pro naše ubytované daruje příbory, kastroly, pekáče, talíře, hrníčky, skleničky, zkrátka jakékoli vybavení kuchyně. Předem moc děkujeme za jakoukoli odezvu. Nádobí možno zanést do jakéhokoli šatníku či nás kontaktovat na níže uvedeném telefonním čísle v odkazu.

Charitní šatník Česká Lípa | Charitní šatník Nový Bor

 

Nové panenky pro Jonáš

Roman Průša daroval Azylovému domu Jonáš hračky, panenky v hodnotě 3.914,- Kč. Tímto srdečně děkuje o sponzorský dar.

  

Rustikální chlebík přinesl Farní charitě 15.000 Kč

Město Semily hostilo o víkendu 13. září 2014 11. ročník tradičních Krajských dožínkových slavností. V rámci oslav se vyhlašovala i cena v kategorii Pekařské výrobky, v níž ocenění výrobek roku obdržel Rustikální chlebík Jizerských pekáren Česká Lípa.

Vítěznou částku 15.000 Kč věnovaly Jizerské pekárny Farní charitě Česká Lípa na projekt Sociální automobil. Tento projekt slouží k přepravě zdravotně handicapovaných dětí do školy a ze školy a významně tím pomáhá odlehčovat tíživou situaci rodin s postiženým dítětem.

Farní charita Česká Lípa tímto srdečně děkuje Jizerským pekárnám, které již osmým rokem projevují tímto způsobem velkorysost a sociální cítění ve prospěch potřebných.

Farní charitu navštívili lidé z americké ambasády

4. září navštívila azylový Dům Jonáš delegace z americké ambasády, aby pohovořila s vedením charity o problematice sociálně slabých rodin, o jejich situaci a problémech v České Lípě a jejich řešení.

Schůzky se zúčastnil také tajemník ze Spojených států amerických Andrew Lederman, který píše report o situaci v ČR. Jelikož se chtěl osobně seznámit se zmíněnou problematikou v terénu, od Libereckého kraje se mu dostalo doporučení, aby navštívil právě naši charitu.

Představení Kaisera s Lábusem se nečekaně odkládá

Farní charita Česká Lípa je vám nucena oznámit, že se plánované vystoupení „Výprodej“ pánů Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse z 5. října 2011 od 19:00 v Jiráskově divadle překládá na náhradní termín 21. prosince 2011 (středa) od 19:00 v Jiráskově divadle.

Náhradní termín je vynucen zdravotním stavem jednoho z vystupujících.

Zakoupené vstupenky s datem 5. října 2011 není potřeba vyměňovat. Jejich platnost přetrvá i na náhradní termín. Všichni zájemci, kteří z jakýchkoli důvodů náhradní termín neakceptují, mohou zakoupené vstupenky vrátit na pokladně KD Crystal či v kanceláři Farní charity Česká Lípa (487 829 871).

Farní charita Česká Lípa jako pořadatel akce se tímto srdečně omlouvá za zapříčiněné komplikace spojené s touto událostí.

Soutež o vstupenky na Kaisera s Lábusem

5. října 2011 vystoupí v Jiráskově divadle v rámci Dne Charity Oldřich Kaiser a Jiří Lábus s programem "Výprodej" a vy máte jedinečnou šanci získat v naší soutěži jedny z posledních vstupenek.

Večer, při němž duo komiků představí své populární scénky, pořádá Farní charita Česká Lípa ve spolupráci s Agenturou VRKAL Praha jako benefiční akci, jejíž část výtěžku podpoří službu Farní charity Česká Lípa Sociální automobil.

A my se proto ptáme: Komu primárně slouží služba Sociální automobil, kterou Farní charita Česká Lípa provozuje již od roku 2007? Své odpovědi zasílejte na adresu gottlieber@i-noviny.cz do středy 5. října 2011 do 12:00.

Tříkrálová sbírka 2020
Podpořte nás