Na náměstí v Mimoni je otevřen Charitní šatník s novým konceptem Zobrazit fotogalerii
4. října 2019 Šatník

Na náměstí v Mimoni je otevřen Charitní šatník s novým konceptem

V útulném prostoru Charitního šatníku Farní charity Česká Lípa na náměstí 1. máje jsou k dispozici věci všeho druhu, textil, nábytek či nádobí, které poskytují dárci, kteří cítí potřebu pomáhat někomu dalšímu i samotné Charitě. Sortiment je pro každého, i pro náročnějšího zákazníka.

V šatníku je textil buďto v té podobě, v jaké je dárci věnují, nebo je pracovnice v rámci projektu Dáváme věcem druhou šanci opravují či přešívají.

Funkční věci všeho druhu jsou k dispozici bezplatně na poukázky od mimoňského sociálního odboru, či za drobné úplaty, které mají sociálně výchovný aspekt a zároveň pomáhají udržet šatník v chodu.

Součástí šatníku je také monitor, na kterém budou představovány i objemnější věci, nábytek, který by se do prostoru šatníku nevešel.

„Zákazníkům a klientům bude, stejně jako u oblečení, nabízen nábytek v podobě, v jaké nám jej dárci věnovali. Zároveň ale budeme nabízet zákazníkům i nábytek renovovaný ve spolupráci s naší novoborskou truhlářskou dílnou Provoz 13, který bude mít přidanou kreativní hodnotu,“ říká o konceptu mimoňského šatníku vedoucí Jana Ruská, profesně designérka a aranžérka.

Veškerý sortiment si může pořídit kdokoli, kdo nemá dostatek financí na nové věci, ale i ti, kteří cítí potřebu zodpovědného chování vůči naší planetě, nebo prostě všichni, kteří si v šatníku chtějí vybrat něco hezkého na sebe nebo si vybavit byt.